Çatı Isı ve Ses Yalıtımı

İletişim

Bize Aşağıdaki Bilgilerden Kolayca Ulaşabilirsiniz

  • 0 541 807 41 25
  • eksizolukgebze@gmail.com
  • İstasyon Mahallesi 1409 Sokak No : 14 Gebze/KOCAELİ
Bize Yazın!

Çatı Isı ve Ses Yalıtımı

Çatı Isı ve Ses Yalıtımı

Çatıların öncelikli amacı sıvı yalıtımı sağlamaktır. Isınma maliyetlerinin giderek arttığı şu günlerde ise ısı yalıtımı en az sıvı yalıtımı kadar önemli olmuştur. Geçmiş dönemlerde yapılan çatılarda ısı yalıtımı çok fazla önemsenmediği için çatıların standart özelliklere sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu konuda profesyonel bir destek için bize ulaşabilirsiniz.

Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Ücretsiz keşif ile yalıtımın nereye yapılacağı, hangi parçalardan destek alınacağı ve nelerin değiştirileceği gibi konular belirlenir. Isı yalıtımı konusunda profesyonel ekipmanlardan destek almak son derece önemlidir. Ayrıca ısı yalıtımı ile ses yalıtımını ayrı tutmamakta gerekmektedir. Çünkü başarılı bir ısı yalıtımı sonucunda dışardan gelecek seslerinde önüne geçmek mümkün olur.

Özellikle müstakil ve çatı katı daireler için bu son derece önemli bir konu başlığı olarak dikkatleri üzerinde toplar.

Akustik Ses Yalıtımı Nedir

Bu yalıtım tipi sayesinde sadece dışardan içeriye gelecek sesler değil, aynı zamanda içerden dışarıya çıkacak seslerinde önüne geçer. Stabil bir ortam oluşturularak birbirine karışan sesler engellenmiş olur. Gönül rahatlığıyla film izleyebilir, stüdyo çalışmaları yapabilirsiniz. Akustik ses yalıtımı yapmadan önce iyi bir  ısı yalıtımı yapmak şarttır. Tüm bu işlemler için işinin uzmanı bir ekipten destek almanız gerekir.

İşçilik Son Derece Önemlidir

Söz konusu olan çatı yalıtımı olduğunda yaptığı işin ne kadar ayrıcalıklı olduğunun bilincinde olan bir ekiple çalışmak gerekir. Yalıtım küçük boşlukları bile asla kabullenmez. O sebeple yalıtım yapılan alanın büyük bir profesyonellikle yapılması gerekir.

İşlem Aşamaları Nelerdir

Eğer çatı yalıtım işlemi çatının yapılması ile birlikte planlanıyorsa bir aşama olarak kabul edilir. Çoğunlukla sıvı yalıtım elemanlarının altına yapılır. Bu işlem için en uygun yer ise taşıyıcı kolonların arasıdır.

Bu konuda çatı katı günlük hayatta da kullanılacaksa yalıtımın bina içinde kalan cephesine ekstra bir parça eklenerek standart duvar görünümü elde edilebilir. Eğer çatı o şekilde bırakılacaksa da daha ekonomik bir seçenek olur.

Ses ve ısı yalıtımı modern binalar açısından olmazsa olmazdır. Bu sebeple mümkün olduğunca ısı ve ses yalıtımının tam olarak yapılması şarttır. Genellikle binalarda kolaya kaçmak amacıyla çatı katının yer kısmına yalıtım yapılır. Bu işlemde çatının yalıtılması değil sadece ara bölümün yalıtılması anlamına gelmektedir.

Yalıtım konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevabına adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yalıtım, çatı aktarma ve tüm çatı çözümleriniz sadece bir tık uzağınızda sizi beklemektedir.