Çatı Oluk İşleri

İletişim

Bize Aşağıdaki Bilgilerden Kolayca Ulaşabilirsiniz

  • 0 541 807 41 25
  • eksizolukgebze@gmail.com
  • İstasyon Mahallesi 1409 Sokak No : 14 Gebze/KOCAELİ
Bize Yazın!

Çatı Oluk İşleri

Çatı Oluk İşleri

Çatı oluğu, en az çatınız kadar önemlidir. Uygun oluğun tercih edilmemesi sonucu, kış aylarında donmalar ve zaman içerisinde biriken toprak, yaprak gibi etmenler suyun ters yönlü hareketine neden olabilir. Başka bir deyiş ile oluklar yapısı gereği suyu, binadan uzaklaştırmakla görevli parçalardır. Bu parçaları uygun şartlar altında değerlendirmeyi başaramazsak uzun vadede başka sorunların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu sebeple çatı oluğu bir sefer alınır ve kalitelisi tercih edilir.

Çatı Olukları Hakkında

Çatı olukları, çatı oluğu ve rüzgar oluğu olmak üzere iki farklı tipe sahiptir. Binanızın daha estetik bir görüntüye sahip olması için ihtiyacınız olan renkte ve özelliklerde satın alınabilir. Bu gibi detaylar bir araya geldiğinde kaliteli bir Olukçu bu konuda size yardımcı olacaktır.

Hangi Aşamaları Vardır

Uzman bir ekipten destek alıyorsanız öncelikle; ücretsiz keşif imkanı sunmalıdır. Bu sizin ihtiyacınız olan konu açısından son derece önemlidir. Her ne kadar bir sorun olduğunu biliyor olsanız da keşif yapılmadan bir adım atmak yanlış olabilir. Çünkü keşif yapılarak hızlı bir şekilde atılması gereken adımlar belirlenmiş olur. Sizin farkında olmadığınız eksiklikler göz önüne çıkartılarak nasıl bir yol izleneceği belirlenir.

İkinci aşama ise ihtiyaca göre nasıl hareket edileceğinin belirlenmesidir. Eğer eski oluklarınız ekli ise, galvaniz oluklarla değiştirilebilir. Yada ekli bölümleri düzeltilerek akma, damlatma gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir. Bunun dışında malzeme seçiminin mantıklı bir şekilde yapılması gerekir. Sizin ihtiyacınıza yönelik malzeme seçimi yapılarak buna göre bir yol çizilir.

Bir sonraki adım ise hiç şüphesiz imalat ve montaj adımıdır. Zamanında ve hızlı bir şekilde hizmet almak için ihtiyacınız olan eşyalar zamanında alınmalı ve ekipler profesyonel bir şekilde hizmetlerini tamamlamalıdır.

Oluk seçenekleri söz konusu olduğunda pek çok farklı hizmet dikkatleri çeker. İşin keşfinin yapılmasından iş teslimine kadar atılan her adımın iyi planlanması ve buna göre bir yol çizilmesi gerekir.

Suyun Uzaklaştırılması

Binalarda suyun hem cepheden hem de temelden uzaklaştırılması önemlidir. Genellikle oluk dendiği zaman sadece suyu binanın alt kısmına ulaştırıp iş teslim edilir. Bu da zaman içerisinde hem göletleme hem de temele zarar verme gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu sebeple uygun oluk yardımcıları ile yağmur ve kar suları uzaklaştırılmalıdır.

Bu konuda yapılan çalışmalar göstermiştir ki, yağmur suyuna karşı korunan binaların yalıtım ihtiyacı normal binalara göre %41 daha az oluyor. Bu sebeple oluk işi ciddiye alınmalı ve ona göre bir yol haritası çizilmelidir.