Kenet Çatı İşleri

İletişim

Bize Aşağıdaki Bilgilerden Kolayca Ulaşabilirsiniz

  • 0 541 807 41 25
  • eksizolukgebze@gmail.com
  • İstasyon Mahallesi 1409 Sokak No : 14 Gebze/KOCAELİ
Bize Yazın!

Kenet Çatı İşleri

Kenet Çatı

Kenet çatılar, hiç şüphesiz büyük alanlarda ısı ve sıvı yalıtımı konusundaki en büyük destekçimiz olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İç içe geçmeli yada üst üste katlamalı çatı elemanları, rüzgar yada diğer faktörlere bağlı olarak ayrılabilmektedir. Bu da sıvı geçirgenliğini azaltır. Bu sebeple kenet çatılardan destek alınmalıdır.

Kenet Çatı Nasıl Yapılır

Çatı sistemlerinde kullanılan, galvaniz, bakır yada alüminyum metal kaplamaları kenet makinesi adı verilen bir makine aracılığıyla istenilen boyutlarda birleştirilir. Bu sayede çatınızın büyüklüğüne ve alanına uygun bir ürün ortaya çıkarılmış olur.

Çatının yapısına bağlı olarak 60 ila 100 santim aralıklarla montajı yapılır. Bu sayede kenet çatı sistemi tamamlanmış olur. Kenet çatılarda öncelik tabi ki sızdırmazlık sağlamasıdır. İkinci öncelik ise estetik görünüm kazandırmasıdır.

Kenet çatılar dışarıdan bakıldığında, kişinin gözünü yoracak detaylar barındırmaz. Profesyonel bir şekilde uygulanması durumunda ise oldukça uzun ömürlüdür. Projede güncelleme yapılması yada uzun süre sonra yenilenmesi istendiğinde bile geri dönüşüm getirisi sağlar. Bu da binanızın karbon ayak izinin azalması anlamına gelir. Başka bir deyiş ile kenet çatı sistemleri her yönüyle başarılı ve oldukça büyük avantajlara sahip çatı tipleri olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Kenet Çatılar Hangi Çatı Tiplerinde Kullanılır

Kenet çatılar, ihtiyaç duyulan tüm çatı projelerinde aktif rol oynayabilir. Ülkemizde özellikle beşik çatılar için tercih edilse de isteğe bağlı olarak tonoz ve zarf çatılarda hatta özel proje çatılarda bile kullanılabilir.

Oldukça dikkat çeken farkları olduğunu da söylemek yanlış değildir. Kenet çatılar binanın üst kısmının bir tür cephe kaplamasıdır. Sızdırmazlık sağlaması ve yalıtımın üst boyutlarda olması gibi artılar sayesinde aktif bir cephe kaplaması olarak tercih edilebilir. Başka bir deyiş ile kenet çatılar hem başarılı bir yardımcı hem de kanıtlanmış bir yalıtım unsurudur.

 Kenet Çatının Avantajları Nelerdir

Su almama garantisi sunan çatı tipleri arasında ilk sırada yer alır. Dışardan bakıldığında gözü yormaz ve estetik yapısı ile beğeni toplar. Binaların alım – satımına dış görünümü nedeniyle olumlu etki sağlar. Hızlı bir şekilde monte edilerek işçilik giderlerini minimize eder.

Yüzeyin delinmesine ihtiyaç olmadığı için süreyi kısaltır ve herhangi bir yalıtım kusuru (kiremitlerde olduğu gibi) orta çıkmaz. Çatı daha sağlam kalır ve oluklar ile uyumludur. Genellikle kenet çatı sistemleri bu özellikleri merkezinde çok sık tercih edilir. Renk tercihi zevke göre farklılık gösterir. Size uygun olan rengi kullanabilirsiniz.