Galvanizli Saç Çatı

İletişim

Bize Aşağıdaki Bilgilerden Kolayca Ulaşabilirsiniz

  • 0 541 807 41 25
  • eksizolukgebze@gmail.com
  • İstasyon Mahallesi 1409 Sokak No : 14 Gebze/KOCAELİ
Bize Yazın!

Galvanizli Saç Çatı

Galvanizli Sac Çatı İşlemleri

Galvanizli sac çatılar geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak hızlı bir şekilde çatının tamamlanmasının sağlandığı bir işlemdir. Galvaniz rulosundan şekil verilerek, istenilen çatının alanına göre üretilen bir çatı tipidir.

Genellikle çatı alt kısmında kendiliğinde makine yardımıyla oluşturulan kenetlemeleri bulunduğu için rahat montajı yapılır. Rüzgarın çok olduğu yerlerde ekstra sabitleme elemanlarından da destek alınabilir.

Galvaniz Saç Çatı Avantajları Nelerdir

Öncelikle, kiremitte olduğu gibi bozulması durumunda geri dönüşümsüz hale gelmez. Uzun ömürlü olması bir yana ömrünü tamamlaması ve yenilenmesi gereken durumlarda bile geri dönüştürülerek hem para kazanılabilir hem de çevre dostu bir eleman kullanılmış olur.

Özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde çevre dostu olması, ısıyı yansıtması ve kolay uygulanması gibi nedenlerden dolayı çoğunluklu galvaniz saç çatı kullanılır.

Sadece Çatılarda Kullanılmaz

İklim şartlarının yoğun olduğu alanlarda özellikle sıvı ve rüzgar yalıtımı sağlamak amacıyla bina cephelerine de uygulanabilmektedir. Bu uygulama ülkemizde çok fazla tercih edilmez. Yine de özellikle dağ evlerinde, rüzgar altı cephesi olan otel ve işletmelerde de kullanılabilir. Genellikle kiremit çatıların aksine açık renk formaları daha sık tercih edildiği için ısıyı aynalar. Bu sayede yaz aylarında serin bir ortam oluşturulabilir.

Uygulaması Nasıl Yapılır

İlgili taşıyıcıların üzerine doğrudan uygulanabilir. İstenirse ara yalıtım elemanları kullanıldıktan sonra da çatı saçı uygulanabilir. Tüm bu seçenekler binanın isteğine göre değişiklik gösterebilir. Bunun dışında baraka yapımında, köşe profillerinde ve prefabrik ev çalışmalarında daha çok galvanizli çatı yapılarından destek alınır.

Her Yerden Satın Alınmaz

Burada hammaddenin kaliteli olması son derece önemlidir. Şurası unutulmamalıdır ki galvaniz kalınlığı doğrudan yalıtıma etki eder. Genellikle galvanizler 0,28 – 2,50 mm arasında kalınlıklara ve 2000 mm genişliğe kadar farklı özelliklere göre üretilebilir. Başka bir deyiş ile size daha ekonomik fiyat veren her yerden galvaniz sac almak mantıklı olmayabilir. Bu sebeple  iyi araştırmak ve buna göre özelliklerine göz atmak gerekir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalışmayı  düşündüğünüz adresin özelliklerinin iyi belirlenmesi gerekir. İşinde uzman, uzun süredir çatı yapan ve eğitimli elemanı olan adresler bu konuda bir adım öndedir. Yapılan malzemnin %100 galvanizli olması önemlidir. Bu da daha zor kırılması, çatlaması ve bozulması gibi sorunların ortaya çıkmasının önüne geçer. Galvaniz konfordur, genellikle bu konforu elde eden kişiler bunu net bir şekilde dile getirirler. Galvaniz çatılar hem kaliteli hem de ayrıcalıklı bir seçenek olarak ön plana çıkar.